Arrestohet shoferi i veturës që goditi për vdekje 19-vjeçarin në Prishtinë

Raporti 24 orësh i Policisë së Kosovës ka bërë të ditur se, pas vdekjes së 19-vjeçarit si pasojë e një aksidenti të ndodhur orët e para të së premtes, është arrestuar shoferi që dyshohet se kishte qenë duke drejtuar makinën dhe nga pakujdesia, kishte shkaktuar vdekjen e një 19-vjeçari

Ilustrim

Pas vdekjes së 19-vjeçarit si pasojë e një aksidenti të ndodhur orët e para të së premtes, është arrestuar i dyshuari.

I njëjti, dyshohet se kishte qenë duke drejtuar makinën dhe nga pakujdesia, kishte shkaktuar vdekjen e një 19- vjeçari të premten, rreth orës 01:19.

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se në aksident kanë qenë të përfshira, vetura të cilën kishte qenë duke e drejtuar i dyshuari, dy këmbësorë dhe dy vetura të parkuara me targa vendore.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, për shkak se derisa kishte qenë duke e drejtuar veturën, nga pakujdesia kishte shkaktuar aksident trafiku me fatalitet dhe lëndime trupore. Në aksident kanë qenë të përfshira, vetura të cilën kishte qenë duke e drejtuar i dyshuari, dy këmbësorë dhe dy vetura të parkuara me targa vendore”, thuhet në raport.

Ndër të tjera, theksohet se njëri nga këmbësorët kishte marrë lëndime vdekjeprurëse.

Vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes, ndërsa lëndime trupore ka pësuar këmbësori tjetër i cili pas tretmanit mjekësor në QKUK është liruar në shtëpi.

Ndërsa, i dyshuari sipas raportit ka kërkuar tretman mjekësor.

“Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje, kurse trupi i pajetë  i viktimës është dërguar në IML për obduksion”, thuhet ndër të tjera në raport.

Lajmin për aksidentin e së premtes e kishte konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila ka bërë të ditur se në aksident kanë qenë të përfshirë dy këmbësorë dhe tri vetura.

Një nga këmbësorët e përfshirë nuk ka mundur t’i përballojë plagët e marra nga aksidenti.

“Rreth orës 01:20 kemi pranuar informatën se në rrugën “Fahri Fazliu” në Prishtinë, ka ndodhur një aksident trafiku me pasoja fatale. Në këtë aksident kanë qenë të përfshirë dy këmbësorë dhe tri vetura ( një veturë në lëvizje dhe dy të parkuara). Si pasojë e aksidentit, lëndime trupore kanë pësuar tre persona, një prej tyre (këmbësor) nuk ka arritur të përballojë plagët dhe i njëjti ka ndërruar jetë”, ka thënë Ahmeti për Portalin Dukagjini.

Vdes një 19-vjeçar në Prishtinë pasi goditet nga vetura

Shija e redaktorit

Ballkani me fitore historike, një hap larg kualifikimit në Ligën...

Ballkani ka fituar ndeshjen ndaj Shkupit në kuadër të play-offit të Ligës së Konferëncës në Stadiumin “Todor Proeski” në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut. Ekipi...

KB Prishtina bëhet pjesë e garës më të re të...

Kryetari i Klubit të Basketbollit Prishtina, Blerand Stavileci ka bërë të ditur se klubi i tij ka marrë ftesën për pjesëmarrje në garën më...

DokuFesti me turistët e huaj, infuzion për ekonominë e Prizrenit

Dhjetëra e mijëra vizitorë vendorë e ndërkombëtarë kanë shkelur rrugëve të qytetit të Prizrenit gjatë javës së fundit. Shkaku i këtij fluksi turistësh në kryeqytetin historik...

Më të lexuarat

“Kemi pritur mjaft, është koha për paqe” thonë qytetarët në...

Grafitet e vendosura dhe patrullat e Policisë, janë pamjet që po e shoqërojnë Mitrovicën Veriore gjatë së enjtes së 18 gushtit. Të heshtur por në...

Escobar pas takimit me Kurtin: Asociacioni duhet të formohet sipas...

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, pas takimit me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, ka thënë se...

Mandl kërkon sqarim nga BE-ja për referimin ndaj kryeministrit Kurti...

Në njoftimin e faqes zyrtare të Bashkimit Evropian(BE) për takimin që u mbajt të enjten e 18 gushtit në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, është...

Të fundit nga rubrika