Arrestohet shtetasi i Serbisë, dyshohet se i kreu dy vjedhje në Kamenicë

Policia e Kosovës (ilustrim)

Policia e Kosovës ka arritur ta identifikojë dhe ta arrestojë një shtetas serb, nën dyshimet se i ka kryer dy vjedhje në dy lokale të ndryshme.

Sipas njoftimit, viktimat ishin me nënshtetësi kosovare, teksa bëhet e ditur se i dyshuari tashmë është dërguar në mbajtje.

Rasti nga Policia e Kosovës është cilësuar si “vjedhje e rëndë”.

“Është arritur që të identifikohet dhe të arrestohet i dyshuari mashkull shtetas i Serbisë, pasi kishte kryer dy vjedhje në dy lokale të ndryshme, të viktimave meshkuj kosovarë. Me vendim të prokurori, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika