Arrihet marrëveshja, Kompany trajner i ri i Bayernit

Vincent Kompany do të jetë trajner i ri i skuadrës së Bayern Munichut.

Kështu ka njoftuar të shtunën mediumi gjerman “Sky”.

Trajneri Kompany do të transferohet nga Burnley dhe do të jetë zëvendësues i Thomas Tuchelit te Bayerni.

Sipas informatave të mediumit “Sky”, skuadra më e madhe gjermane do të paguajë dëmshpërblimin prej 10 deri në 12 milionë euro për 38-vjeçarin Kompany.

Ai do të nënshkruajë kontratë deri në vitin 2027.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika