Arrihet marrëveshja, Kompany trajner i ri i Bayernit

Vincent Kompany do të jetë trajner i ri i skuadrës së Bayern Munichut.

Kështu ka njoftuar të shtunën mediumi gjerman “Sky”.

Trajneri Kompany do të transferohet nga Burnley dhe do të jetë zëvendësues i Thomas Tuchelit te Bayerni.

Sipas informatave të mediumit “Sky”, skuadra më e madhe gjermane do të paguajë dëmshpërblimin prej 10 deri në 12 milionë euro për 38-vjeçarin Kompany.

Ai do të nënshkruajë kontratë deri në vitin 2027.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika