Arrin në mbi një mijë numri i të vdekurve nga tërmeti në Marok

Numri i viktimave nga tërmeti në Marok ka arritur në një mijë e 37

Pamje nga tërmeti në Marok. Foto: Reuters

Numri i viktimave nga tërmeti që goditi Marokun këtë të shtunë është duke u rritur.

BBC raporton se kjo shifër ka shkuar në 1037.

Kështu ka raportuar televizioni shtetëror maroken, duke cituar Ministrinë e Brendshme të Marokut.

Ky tërmet ishte me magnitudë 6.8 ballë.

Tërmeti në Marok ka ndodhur vetëm pas orës 23:00 me kohën lokale (22:00 GMT) në një thellësi të cekët, rreth 71 km (44 milje) në jugperëndim të Marrakeshit.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika