Arsenal-i fundos Manchester United-in

Granit Xhaka, një hap të madh drejt kualifikimit në Champions League

Arsenal ka mposhtur Manchester United me rezultat 3-1, me tre minuta shtesë në fund të lojës.

Granit Xhaka bëri një hap të madh drejt kualifikimit në Champions League me një fitore dramatike 3-1 ndaj Manchester United.

“Topçinjët” kaluan Tottenhamin në vendin e katërt dhe krijuan një diferencë prej gjashtë pikësh ndaj United, që ka luajtur një ndeshje më shumë.

Portugezi i Arsenalit, Nuno Tavares shënoi golin e parë në minutën e tretë, rezultat i cili u ngrit nga Bukayo Saka, në minutën e 32 me rezultat 2-0.

Dy minuta më vonë, ylli i Man United, Cristiano Ronaldo, kthen Manchester United në lojë duke kaluar portën e Aaron Ramsdale. Mirëpo, kjo nuk qe e mjaftueshme që Man United të rikthehej fuqishëm për pjesën tjetër të lojës.

Me Unitedin që vonoi me një gol në pjesën e dytë, Fernandes u ngrit për të ekzekutuar një penallti dhe goditi shtyllën.

Cristiano Ronaldo, Manchester United

Granit Xhaka shënoi fitoren e Arsenalit me rezultat 3-1, në minutën e 70-të.

Turma u bashkua për të duartrokitur Ronaldon, pas vdekjes tragjike të djalit të tij të porsalindur. Man United përshëndeti Arsenalin për momentin e tyre të hershëm të klasës, duke shkruar në Twitter: “Një gjest i stilit të lartë nga mbështetësit e Arsenalit, me duartrokitje për Cristianon në minutën e shtatë”.

Shija e redaktorit

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Botim i ri edukativ – “Shprehi të mira, fëmijë të...

Në kuadër të lëndës me zgjedhje “Edukimi për shëndetin”, klasat e dyta, nga viti shkollor 2024/25, do të kenë në bankat shkollore librin "Shprehi...

Të fundit nga rubrika