Arsenali gjen akordin për transferimin e Trossard

Tifozët e Arsenalit kanë marrë një lajm të mirë para derbit të së dielës ndaj Manchester United.

13 herë kampioni i Premier Ligës ka arritur marrëveshje për transferimin e sulmuesit të Brightonit, Leandro Trossard.

Mediat angleze raportojnë se palët janë pajtuar për transferimin në fjalë, i cili do t’i kushtojë klubit nga Londra 21 milionë funte, plus gjashtë të tjera në bazë të paraqitjeve të lojtarit me skuadrën e tij të re.

Kur jemi te ‘topçinjtë’, këta të fundit nuk arritën të transferonin ukrainasin Mykhailo Mudryk gjatë janarit, pasi ishte Chelsea që në fund mori në radhët e veta 22 vjeçarin e talentuar.

Sidoqoftë, kalimi i belgut Trossard te skuadra që drejtohet nga Mikel Arteta, pritet të sjellë freski dhe përvojë sidomos në fazën e sulmit, për të cilën tani ka shumë nevojë lideri i Premier Ligës.

Lojtari pritet të prezantohet së shpejti te skuadra kuqebardhë, ndërsa me shumë gjasë do të jetë i përfshirë në skuadër për derbin e së dilës ndaj Manchester United, që luhet në Emirates Stadium.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika