Arsenali refuzon mundësinë për të nënshkruar me Mauro Icardin nga PSG

Klubit të kryeqytetit britanik i është ofruar mundësia e të sjellurit një tjetër qendërsulmues, mirëpo i njëjti nuk është pranuar nga Arsenal

Mauro Icardin
Mauro Icardin

Arsenali ka hedhur poshtë mundësinë për të nënshkruar me Mauro Icardin kur sulmuesi i Paris Saint-Germain iu ofrua atyre këtë verë.

Nënshkrimi i një numri 9 ishte në krye të listës prioritare për Mikel Artetën pas largimit të Pierre-Emerick Aubameyang dhe Alexandre Lacazette.

Topçinjtë arritën objektivin kryesor, Gabriel Jesus nga Manchester City pasi të dy klubet ranë dakord për një transferim me vlerë 45 milionë funte.

Klubit të Londrës veriore iu ofrua shansi për të sjellë një tjetër qendërsulmues më herët gjatë verës,  Icardi i PSG-së, transmetojnë mediumet ndërkombëtare.

29-vjeçari fillimisht iu bashkua kampionëve të Francës në formë huazimi nga Interi në vitin 2019 përpara se transferimi të bëhej i përhershëm në vitin 2020.

Icardi ka luftuar për starte të rregullta në një skuadër që krenohet me superyjet si Kylian Mbappe, Neymar dhe Lionel Messi.

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano raporton se klubi i Londrës veriore vendosi të mos e ndiqte argjentinasin pasi ata ishin të fokusuar te Jezusi.

“Arsenali ka pasur shumë mundësi që i ka refuzuar, por kjo ndodh në të gjitha klubet kryesore çdo ditë”, ka shkruar Romano në rubrikën e tij për “Caught Offside”.

“Për shembull, Mauro Icardi ishte një opsion që iu ofrua klubit në muajt e fundit dhe u vendos që të mos vazhdohej sepse ata po kërkonin një sulmues tjetër, Edu e ka pasur gjithmonë në mendje Gabriel Jesusin si prioritet.

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Çfarë do t’i sjellin Kosovës ujditë në samitin e BE-së...

Të martën e 6 dhjetorit, samiti në Tiranë do të jetë i pari midis Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor që zhvillohet në territorin e...

Më të lexuarat

Aktorja që publikoi videon: Për personat përgjegjës ishte si lojë,...

Aktorja Kaltrinë Zeneli ka treguar historinë e publikimit të videos që bëri bujë të mërkurën, aty ku shihej një e moshuar gjersa keqtrajtohej nga...

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Serbia gjobitet nga FIFA për Kosovën

Federata e Futbollit të Serbisë është gjobitur nga FIFA të mërkurën për deklarata politike të  bëra në kuadër të Kupës së Botës që po...

Të fundit nga rubrika