Arsyeja interesante: Debat i ashpër mes Sokolit dhe Lumit, nuk po pajtohen aspak me njëri-tjetrin

Trajneri i mirënjohur kosovar, Bylbyl Sokoli dhe opinionisti, Alban Lumi, nuk po pajtohen aspak me njëri-tjetrin

Në emisionin ‘Dueli Sportiv’ në RTV Dukagjini, Sokoli dhe Lumi po ‘përplasen’ rreth çështjes se a duhet trajnerët të jenë pjesë e studiove televizive.

Sipas Lumit, nëse një trajner është duke udhëhequr një klub, nuk duhet të jetë pjesë e studiove si analist.

Por, me këtë gjë nuk ra dakord Sokoli, i cili tha ”është një numër i vogël i trajnerëve që dalin nëpër studio, që e kanë për detyrë të analizojnë”.

Më poshtë mund të shikoni ‘LIVE’ emisionin ‘Dueli Sportiv’.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika