Asnjë rast pozitiv me COVID-19 gjatë 24 orëve

Dy persona janë aktivë me COVID-19 ndërsa, përgjatë 24-orëve të fundit nuk është shënuar asnjë rast pozitiv me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se nga 42 testime në total, nuk është shënuar asnjë rast pozitiv me COVID-19 përgjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Nga COVID-19 nuk është shëruar asnjë person dhe nuk është shënuar asnjë rast vdekje.

Raste aktive mbeten 2 persona, ndërsa brenda 24 orëve të fundit nuk është vaksinuar asnjë person.

Me dozën e parë të vaksinës janë vaksinuar 904 mijë e 460 qytetarë, me dozën e dytë janë vaksinuar 824 mijë e 901 të tjerë, me dozën e tretë janë vaksinuar 105 mijë e 367 të tjerë dhe me dozën e katërt janë vaksinuar 1 mijë e 866 të tjerë. Kështu duke e dërguar numrin total të dozave të vaksinave të administruara në 1 milionë e 836 mije e 782.

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen  dhe ka shtuar se vaksinimi, është dëshmuar të jetë mënyra më e mirë dhe më efikase për të parandaluar infektimin nga COVID-19, format e rënda të sëmundjes dhe vdekjet nga COVID-19.

Shija e redaktorit

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

ANIMA – udhëtim nëpër majat e letërsisë

Kolana ANIMA e shtëpisë botuese “Dukagjini” është një përmbledhje e librave më të mirë botërorë të letërsisë klasike, në kuptimin gjenuin të fjalës. E...

Më të lexuarat

Paralajmërohet largimi i flamujve kombëtarë nga Xhamia e Bellopojës, imami...

Vendosja e flamujve kombëtarë për nder të 28 Nëntorit, në xhaminë e fshatit Bellopojë, nuk po i pëlqen të gjithëve. Kështu të paktën pretendon Imami...

Kush është lojtari më i mirë në botëror deri më...

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror”, trajneri i njohur Ismet Munishi ka treguar se cili futbollist i ka pëlqyer më së shumti deri më...

E jashtëzakonshme, Kameruni e barazon rezultatin ndaj Serbisë për 2...

Kameruni ka arritur ta barazojë rezultatin ndaj Serbisë. Gjithçka, filloi nga supergoli i Vincent Aboubakar, i është shënuar në minutën e 64-të. Aboubakar ka shënuar...

Të fundit nga rubrika