Asnjë shenjë nga autorët e shpërthimeve në Shkodër

Policia e Shqipërisë ka bërë të ditur se nuk ka ende asnjë të dyshuar për vendosjen e tritolit në Shkodër. Vendosja e tij ishte bërë në orët e hershme të mëngjesit të së shtunës.

Megjithëse shpërthimi ishte bërë në të njëjtën mënyrë, hetuesit nuk kanë konfirmuar se shpërthimet e njëpasnjëshme janë të lidhura me njëra-tjetrën. Përveç indentifikimit të rrobave sportive, autori mbetet akoma i paindentifikuar. Shpërthimi zuri vend në pronën e ish-kandidatit të Partisë Demokratike, Xhemal Bushati.

Voltana Ademi, kryetarja e bashkisë së Shkodrës ka kërkuar zbardhjen sa më të shpejtë të rastit.

Sipas ekspertëve, sasia e eksplozivit, e vendosur pranë pronës së Xhemal Bushatit, ka qenë 400 gramë dhe 200 gramë pranë rrjetit të supermarketeve në stadiumin Loro Boriçi. Nga shpërthimet e fuqishme nuk pati të lënduar, por vetëm dëme të shumta materiale.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika