Atiq: Komunën do ta bëjmë vendin që shërben për qytetarët

“Komunën do ta bëjmë vendin që shërben për qytetarët”.

Kështu ka shkruar kryetari i Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, pas vizitës te punonjësit e administratës së Komunës.

Me anë të një postimi në Facebook, Atiq ka thënë se komuna do të jetë një vend që do të shërbejë për qytetarët. Ai thekson se do të bëhet gjithçka ashtu që shërbimet të jenë më efikase dhe jo vetëm.

“Sot, gjatë ditës vizitova punonjësit e administratës në Komunën tonë, me të cilët, u njoha nga afër dhe punën që ata bëjnë. Ata janë mekanizmi i funksionimit të shërbimeve për qytetarët. Do të bëjmë gjithçka që së bashku shërbimet tona të jenë më të mëdha, më efikase e më të shpejta. Komunën do ta bëjmë vendin që shërben për qytetarët”, ka shkruar Atiq.

Erden Atiq ka nisur të hënën punën si kryetar i ri i Mitrovicës së Veriut. Në ditën e parë, Atiq nuk ka dashur të flasë shumë për premtimet, mirëpo ka thënë se synon të bashkëpunojë me të gjithë qytetarët.

Shija e redaktorit

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Apeli në Hagë rrit dënimet për dy bashkëpunëtorë të Millosheviqit

Gjyqtarët e apelit të OKB-së rritën ndjeshëm dënimet e dy bashkëpunëtorëve të ish-presidentit të Serbisë, Sllobodan Millosheviq, duke i konsideruar ata përgjegjës për përfshirje...

Raportimi nga veriu, gazetarët tregojnë eksperiencat e tyre në “Radar”

Raportimi nga e premtja në komunat në veri të vendit ishte një tjetër sfidë për gazetarët në Kosovës. Në mesin e provokimeve, të sharave,...

Të fundit nga rubrika