Atletico pajtohet të paguajë 40 milionë euro për Griezmanin

Të hënën, “El Desmarque” ka raportuar se Atletico Madrid është pajtuar të paguajë 40 milionë euro për sulmuesin francez, Antoine Griezmannin.

Griezmann është i huazuar te Atletico nga Barcelona.

Ai është kthyer në kryeqytetin spanjoll në vitin 2021 dhe ka treguar formë të mirë, duke bindur drejtuesit e Atleticos ta paguajnë kushtin e vendosur nga Barcelona.

Në 28 paraqitje, Griezman ka shënuar 8 gola dhe ka asistuar 5 herë. Sulmuesi 31 vjeçar ka kontratë me Barcelonën deri në qershorin e vitit 2024.

Antoine Griezmannin

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika