Atletico pajtohet të paguajë 40 milionë euro për Griezmanin

Të hënën, “El Desmarque” ka raportuar se Atletico Madrid është pajtuar të paguajë 40 milionë euro për sulmuesin francez, Antoine Griezmannin.

Griezmann është i huazuar te Atletico nga Barcelona.

Ai është kthyer në kryeqytetin spanjoll në vitin 2021 dhe ka treguar formë të mirë, duke bindur drejtuesit e Atleticos ta paguajnë kushtin e vendosur nga Barcelona.

Në 28 paraqitje, Griezman ka shënuar 8 gola dhe ka asistuar 5 herë. Sulmuesi 31 vjeçar ka kontratë me Barcelonën deri në qershorin e vitit 2024.

Antoine Griezmannin

Shija e redaktorit

KB Prishtina bëhet pjesë e garës më të re të...

Kryetari i Klubit të Basketbollit Prishtina, Blerand Stavileci ka bërë të ditur se klubi i tij ka marrë ftesën për pjesëmarrje në garën më...

DokuFesti me turistët e huaj, infuzion për ekonominë e Prizrenit

Dhjetëra e mijëra vizitorë vendorë e ndërkombëtarë kanë shkelur rrugëve të qytetit të Prizrenit gjatë javës së fundit. Shkaku i këtij fluksi turistësh në kryeqytetin historik...

“You have no idea”, paradoksi i jetës së përditshme

Si të shprehim diçka që s’mund të thuhet? Si ta artikulojmë të paartikulueshmen? Si ta mendojmë të pamendueshmen? "You have no idea" (Ju s'e...

Më të lexuarat

Video ekskluzive nga incidenti në Pejë

Një zënkë verbale në mes të pronarëve të dy dyqaneve në qytetin e Pejës, ka dërguar deri te përdorimi i armës së zjarrit. Sipas burimeve...

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika