Automjeti godet dy këmbësorë në Obliq, marrin lëndime të rënda trupore

Gjatë kësaj të premte një automjet ka goditur dy këmbësorë në Obiliq, të cilët kanë marrë lëndime të rënda trupore

Ilustrim


Të premten e 9 dhjetorit dy këmbësorë janë goditur nga një automjet në qytetin e Obiliqit, të cilët kanë marrë lëndime të rënda trupore.

Zëdhënësja Policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti e ka konfirmuar këtë ngjarje për Portalin Dukagjini.

“Sot rreth orës 19:00 kemi pranuar informatën se në rrugën ‘Hasan Prishtina’ në Obiliq, ka ndodhur një aksident trafiku. Në këtë aksident kanë qenë të përfshirë, dy këmbësorë dhe një automjet”, ka thënë Ahmeti.

Tutje Ahmeti ka shtuar se si pasojë e aksidentit kanë pësuar lëndime të rënda trupore dy këmbësorë, të cilët janë dërguar për tretman mjekësor.

Shija e redaktorit

Gjermania i dhuron automjete FSK-së

Republika Federale e Gjermanisë do të dhurojë automjete për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, ceremonia e pranim-dorëzimit të donacionit...

Ipeshkvi Dodë Gjergji uron Myftiun Tërnava për Fitër Bajram

Bashkësinë Islame të Kosovës(BIK) e ka vizituar Dodë Gjergji nga Ipeshkvia e Kosovës. Me rastin e Fitër Bajramit, ai ka uruar Myftiun Naim Tërnava dhe...

(Video) “The Telegraph” tregon se si Policia e Kosovës mbron...

Përpara se policia kosovare të fillojë patrullimin e saj në kufirin me Serbinë, ata e ngarkojnë makinën me armatim, AK-47 janë të ngjitura në...

Të fundit nga rubrika