Autoritetet rumune konfiskojnë 4 milionë dollarë pasuri në çështjen Andrew Tate

Reuter ka njoftuar se autoritetet rumune kanë sekuestruar mallra dhe para me vlerë 18 milionë lei (3.95 milionë dollarë) si pjesë e një hetimi penal për trafikimin e dyshuar të qenieve njerëzore që çoi në arrestimin e Andrew Tate

Andrew Tate dhe vëllai i tij Tristan Tate

Autoritetet rumune thanë se kanë sekuestruar mallra dhe para me vlerë 18 milionë lei (3.95 milionë dollarë) si pjesë e një hetimi penal për trafikimin e dyshuar të qenieve njerëzore që çoi në arrestimin e personalitetit përçarës të internetit Andrew Tate.

Gjatë javës së kaluar, Agjencia Kombëtare për Menaxhimin e Pasurive të Sekuestruara ka marrë në administrim 29 pasuri të luajtshme, duke përfshirë automjete dhe ora luksoze, si dhe shuma të ndryshme parash në valuta të ndryshme, thuhet në një komunikatë të së shtunës vonë, shkruan Reuters.

Të shtunën, një reporter i Reuters pa disa makina, duke përfshirë një Rolls-Royce, BMË dhe Mercedes-Benz, duke u marrë nga kompleksi i Tate në periferi të kryeqytetit, Bukuresht, për t’u transportuar në një vend ruajtjeje.

Andrew Tate, vëllai i tij dhe dy femra të dyshuara rumune u arrestuan më 29 dhjetor me akuzën e krijimit të një bande kriminale për të shfrytëzuar seksualisht gjashtë gra. Ata e kanë mohuar akuzat.

Të arrestuarit kundërshtuan urdhër-arrestin e tyre 30-ditor, por gjykata e apelit e Bukureshtit e hodhi poshtë sfidën këtë javë dhe tha se ata duhet të mbeten në paraburgim nga policia.

Shija e redaktorit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që...

Një projekt përrallor ka nisur të realizohet në Shëngjin. Ai po realizohet nga Dukagjini Resort, ku plani fillestar është për ndërtimin e disa objekteve e...

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Të fundit nga rubrika