Autoritetet rumune konfiskojnë 4 milionë dollarë pasuri në çështjen Andrew Tate

Reuter ka njoftuar se autoritetet rumune kanë sekuestruar mallra dhe para me vlerë 18 milionë lei (3.95 milionë dollarë) si pjesë e një hetimi penal për trafikimin e dyshuar të qenieve njerëzore që çoi në arrestimin e Andrew Tate

Andrew Tate dhe vëllai i tij Tristan Tate

Autoritetet rumune thanë se kanë sekuestruar mallra dhe para me vlerë 18 milionë lei (3.95 milionë dollarë) si pjesë e një hetimi penal për trafikimin e dyshuar të qenieve njerëzore që çoi në arrestimin e personalitetit përçarës të internetit Andrew Tate.

Gjatë javës së kaluar, Agjencia Kombëtare për Menaxhimin e Pasurive të Sekuestruara ka marrë në administrim 29 pasuri të luajtshme, duke përfshirë automjete dhe ora luksoze, si dhe shuma të ndryshme parash në valuta të ndryshme, thuhet në një komunikatë të së shtunës vonë, shkruan Reuters.

Të shtunën, një reporter i Reuters pa disa makina, duke përfshirë një Rolls-Royce, BMË dhe Mercedes-Benz, duke u marrë nga kompleksi i Tate në periferi të kryeqytetit, Bukuresht, për t’u transportuar në një vend ruajtjeje.

Andrew Tate, vëllai i tij dhe dy femra të dyshuara rumune u arrestuan më 29 dhjetor me akuzën e krijimit të një bande kriminale për të shfrytëzuar seksualisht gjashtë gra. Ata e kanë mohuar akuzat.

Të arrestuarit kundërshtuan urdhër-arrestin e tyre 30-ditor, por gjykata e apelit e Bukureshtit e hodhi poshtë sfidën këtë javë dhe tha se ata duhet të mbeten në paraburgim nga policia.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Takimi miqësor i dy ikonave të xhudos

Dy ikona të xhudos, Majlinda Kelmendi dhe Teddy Riner, kanë pasur një takim të shkurtë miqësor gjatë Grand Slamit, në Paris. Xhudistja Kelmendi tashmë është...

Shkon mbi 500 numri i viktimave në Turqi dhe Siri

Pasojat e tërmetit që e goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën janë të mëdha. Numri i viktimave ka shkuar në më shumë se 500...

Të fundit nga rubrika