Avatar: The Way of Water arrin t’i mbledhë 2 miliardë dollarë

Avatar 2, "The Way of Water”, ka arritur tashmë 2 miliardë dollarë mbledh nga shitja e biletave të botës, raporton portali “Deadline”

Pamje nga vazhdimi i filmit "Avatar"

Filmi i James Cameron, i shumëpritur, “Avatar: The Way of Water”, ka arritur tashmë 2 miliardë dollarë mbledh nga shitja e biletave të botës, raporton portali “Deadline”.

Kjo shumë ka arritur një shfaqje të madhe të filmit gjatë fundjavës, që një herë e shënon javën e gjashtë të shfaqjeve të tij nëpër kinema.

Ngaimi në dhjetor të vitit 2022, vazhdimi i dytë i filmit “A publikvatar” e ka gëzuar përfundimin e parë në arkat filmike të Amerikës Veriore dhe ato të komunikimit.

“Avatar: The Way of Water” është vazhdimi i filmit epik të vitit 2009, i cili mbetet në krye të listave të filmave më fitimprurës në pamjen e kinematografisë.

Në vend të dytë gjendet filmi “Titanic”, po ashtu me regji të James Cameronit, kurse në vend të tretë, të katërt dhe të pestë gjenden projektet, “Star Wars: Episode VII – The Force Awakens”, “Avengers: Infinity War” dhe “Avengers: Endgame”.

Cameron është i vetmi regjisor që mund të mburret se tri projekte të realizuara nga ai, janë ndër gjashtë filma më fitimprurës të gjithë kohës dhe të kenë fituar më shumë 2 miliardë dollarë.

Regjisori po mendon t’i lansojë të tjera edhe tri vitet e tjera të filmit “Avatar”, në vitet e tjera të reja.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Takimi miqësor i dy ikonave të xhudos

Dy ikona të xhudos, Majlinda Kelmendi dhe Teddy Riner, kanë pasur një takim të shkurtë miqësor gjatë Grand Slamit, në Paris. Xhudistja Kelmendi tashmë është...

Shkon mbi 500 numri i viktimave në Turqi dhe Siri

Pasojat e tërmetit që e goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën janë të mëdha. Numri i viktimave ka shkuar në më shumë se 500...

Të fundit nga rubrika