Azemi: Ministri edhe sot e kësaj dite zgjodhi rrugën e heshtjes

Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ia ka përkujtuar ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitisë, kërkesat e kamotshme të punëtorëve teknikë të sektorit privat të Kosovës për përmirësimin e kushteve të punës

Jusuf Azemi

Kryetar i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ia ka përkujtuar ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitisë, kërkesat e kamotshme të punëtorëve teknikë të sektorit privat të Kosovës.

Azemi në një postim në Facebook, ka shkruar se “ministrit Vitia dhe drejtorit të SHSKUK pas 6 muajsh ua përkujtuam prapë kërkesat e punëtorëve teknik dhe atyre fizik që punojnë në spitalet e Kosovës, të cilat kërkesa premtoi se shumicën prej tyre do ti realizoi, në takimin e mbajtur me 21.02.2023 “.

Ai ka potencuar se ministri, “edhe sot e kësaj dite zgjodhi rrugën e heshtjes”.

Disa nga kërkesat, sipas kësaj sindikate, janë: rritja e pagave mujore minimumi 450 euro, Pagesa e stazhit të punës, të mundësohet ushqimi falas këtyre punëtorëve në mensat e spitaleve etj.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika