Babai i Messit: Lajmet për transferimin e Messit janë gënjeshtra

Lionel Messi

Jorge Messi ka përdorur mediat sociale për të hedhur poshtë pretendimet se djali i tij ka një marrëveshje me Al-Hilal, duke shkruar në Instagram:

“Nuk ka absolutisht asgjë me asnjë klub për vitin e ardhshëm. Vendimi nuk do të merret kurrë para se Lionel të përfundojë kampionatin me PSG-në. Pasi të përfundojë sezoni, do të jetë koha për të analizuar dhe parë se çfarë është atje, dhe më pas për të marrë një vendim. Ka gjithmonë thashetheme dhe shumë përdorin emrin e Lionel për të fituar famë, por e vërteta është vetëm një dhe mund të sigurojmë se nuk ka asgjë me askënd”.

“As verbale, as firmosur, as dakordim dhe nuk do të ketë deri në fund të sezonit, më duket mungesë respekti ndaj mediave ku përgjigjen, se ka nga ata që mashtrojnë me vetëdije dhe qëllim, pa dhënë asnjë provë për pretendimet e tyre, dhe duke dashur të kthejnë çdo thashethem keqdashës në lajm ose që drejtohet nga dikush në favor të interesave të tyre. Ata duhet të shpjegojnë pse nuk kundërshtojnë informacionin… Ata nuk duan një të vërtetë, sepse do t’i prishnin ‘lajmet’ e tyre’”, ka vijuar ai.

Më herët në media u raportua se Lionel Messit i është ofruar një marrëveshje prej 700 milionë eurosh për t’iu bashkuar klubit të Arabisë Saudite Al-Hilal.

Messi aktualisht luan në PSG dhe ka një kontratë që skadon këtë verë.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika