Babai i Triumf Rizës: S’kam pas fare qejf të lidhet me Adelina Ismailin

Babai i Triumf Rizës ka treguar se nuk i ka pëlqyer lidhje e djalit të tij me Adelina Ismailin

Adelina Ismaili me Triumf Rizën

Shefqet Riza babai i Triumf Rizës i cili u vra në vitin 2007 ka folur edhe për lidhjen e tij me këngëtaren Adelina Ismaili.

Riza në Debat Plus, tha se nuk beson që këngëtarja ka qenë shkaku i përplasjes mes Triumf Riszës dhe Enver Sekiraqës.

Ai tregoi se personalisht nuk i ka pëlqyer lidhja e Triumfit me këngëtaren Adelina Ismaili.

“Unë besoj që nuk ka qenë shkaku i përplasjes. Triumfi e ka pasur shoqe të shkollës, edhe ajo i është ofruar Triumfit, se çfarë derti ka me Sekiraqën. Triumfi i ka thënë paraqitë rastin në polici edhe tjetër s’ka. Lidhje i ka pas Triumfi me të, s’i kam përzi askujt në çështje të dashurisë, pa marrë parasysh a kam pas qejf unë jo. Të them të vërtetën qejf kurrë s’kam pas, sepse me këto këngëtaret e estradës gjitha të zezat bëhen, hiç qejf s’kam pas”, tha ai.

Triumf Riza u vra në vitin 2007. Për vrasje u dënua me 35 vjet burgim Arben Berisha, derisa involvimi i Enver Sekiraqës është kthyer në rigjykim.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika