Bad News Eagles fitojnë kundër ekipit gjerman

Ekipi kosovar Bads News Eagles, fitoi lojën e parë në turneun REPUBLEAGUE kundër ekipit gjerman Sprout

Ekipi i BNE

Në turneun REPUBLEAGUE, që u mbajt të mërkurën ekipi kosovar në Csgo Bad News Eagle, ka fituar lojën e parë në ketë turne.

Kundërshtari i tyre i parë ishte ekipi gjerman Sprout, të cilët renditen në vendin në 30-të në ranglistën botërore të CS:GO.

Ndeshja e cila u zhvillua në mes BNE dhe Sprout, ishte në formatin “Bo3”, dhe nëpërmjet kësaj fitore BNE kaluan në gjysme finale të ”Upper Bracket”, ndërsa Sprout kalojnë në “Lower Bracket”.

Kjo lojë u transmetua në kanalin e REPUBLEAGUE, në platformën Twittch, por edhe në faqen e komentatorit kosovar “Xhoci”.

Nëpërmjet një postimi në Twitter, faqja e REPUBLEAGUE, ka postuar një moment kur lojtari kosovar Juanflatroo bëri një vrasje me “smoke bomb”.

Gjithashtu Lojtari Flatron ‘Juan Flatro’ Halimi, i pandalshëm në mapin e dytë zhvilloi një aksion fantastik duke arritur të mposhtë i vetëm të gjithë lojtarët e ekipit gjerman dhe duke i shtuar raundin fitues për rezultatin 11 me 7 për ekipin e tij BNE.

Edhe këtë aksion të jashtzakonshëm e postuan në faqen e tyre në Twitter REPUBLEAGUE.

BNE do të përballet me ekipin Sprout në turneun REPUBLEAGUE CS:GO

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika