Bad News Eagles mposht ekipin serb Sangrija

Ekipi nga Kosova në CS:GO, Bad News Eagles, ka triumfuar të hënën ndaj ekipit serb Sangrija

Skuadra e Bad News Eagles, foto HLTV

Në një përballje emocionuese të zhvilluar të hënën, ekipi kosovar në videolojën CS:GO, Bad News Eagles (BNE), ka triumfuar me rezultat të përgjithshëm 2:0 kundër ekipit serb Sangrija.

Kjo ndeshje u zhvillua në kuadër të turneut “RES Adriatic League Season 2”.

BNE-ja ishte e suksesshme në dy “map-at” e zhvilluara, duke fituar rezultatin 16:9 në hartën “Mirage” dhe 16:9 në hartën “Inferno”.

Lojtarët e BNE-së treguan një performancë të jashtëzakonshme dhe një strategji të mirëorganizuar, duke siguruar një fitore të merituar kundër ekipit serb.

Ky triumf e vendos Bad News Eagles në rrugën e suksesit në turneun “RES Adriatic League Season 2”.

Ekipi kosovar do të ketë përballjen e radhës me një ekip tjetër serb, Jake Bube.

Tani, BNE-ja do të tentojë të vijojë fitoren e tyre të shkëlqyer dhe të avancojë në fazat e mëtejshme të turneut.

Lojtarët e BNE-së janë duke luftuar për çmimin kryesor prej rreth 4 mijë e 575 dollarësh.

Ekipi kosovar ka demonstruar aftësi të mëdha dhe potencial të madh për të arritur sukses në këtë lojë elektronike të shpejtë, e cila po fiton gjithnjë e më shumë popullaritet në të gjithë botën.

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika