Bahtiri viziton Zeqirin pas hyrjes në objektin komunal

Ish-kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri ka vizituar kryetarin e komunës së Zubin Potokut, Izmir Zeqiri. Ai është shprehur se kjo dëshmon faktin se askush nuk mund ta ndalë vullnetin e lirë të qytetarëve të Republikës së Kosovës

Ish-kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka vizituar kryetarin e komunës së Zubin Potokut, Izmir Zeqiri.

“Pavarësisht tensioneve që po tentojnë të krijojnë strukturat paralele serbe në veri të vendit, kryetari i komunës së Zubin Potokut z. Izmir Zeqiri, nën përcjelljen e Policisë së Kosovës ka hyrë në objektin komunal dhe prej sot e tutje do të vazhdojë të punojë fuqishëm për komunën, të cilën e udhëheq”, ka shkruar Bahtiri.

Ish-kryetari i Mitrovicës është shprehur se kjo dëshmon faktin se askush nuk mund ta ndalë vullnetin e lirë të qytetarëve të Republikës së Kosovës.

“Isha i nderuar që të jem sot mysafir i parë në zyrën e kryetarit Zeqiri për t’ia uruar postin. Urime e shumë suksese kryetar!”.

Shija e redaktorit

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Apeli në Hagë rrit dënimet për dy bashkëpunëtorë të Millosheviqit

Gjyqtarët e apelit të OKB-së rritën ndjeshëm dënimet e dy bashkëpunëtorëve të ish-presidentit të Serbisë, Sllobodan Millosheviq, duke i konsideruar ata përgjegjës për përfshirje...

Raportimi nga veriu, gazetarët tregojnë eksperiencat e tyre në “Radar”

Raportimi nga e premtja në komunat në veri të vendit ishte një tjetër sfidë për gazetarët në Kosovës. Në mesin e provokimeve, të sharave,...

Të fundit nga rubrika