Bajçinovci për deklaratën e tifozërisë së Abazoviq-it: Për një politikan shqiptar është e turpshme

Deputeti Mefail Bajçinovci ka komentuar deklaratën e ish-kryeministrit Dritan Abazoviq.

Bajçinovci ka thënë se megjithëse ai është munduar ta “mbrojë vetën”, ku Abazoviq nuk e ka pranuar që e përkrah kombëtaren serbe, sipas deputetit, është deklaratë e gabuar.

“Është deklaratë e gabueshme kur një ish-kryeministër shqiptar i Malit të zi thotë do ti përkrahi ekipet Ballkanike, këtu nënkupton menjëherë Serbinë. Ky nuk e përkrah Maqedoninë se nuk është, por cilën përveç Serbisë?” ka thënë Bajçinovci.

Teksa shton se politikanët mundohen të arsyetohen, por është gabim.

“E kanë nxjerrë prej konteksti këta politikanët, e kanë një system ku tentojnë me u arsyetu, por mendoj që është e gabueshme, një shqiptar nuk duhet me përkrah pa marrë parasysh në cilat troje është, për një politician shqiptar është e turpshme,” thotë Bajçinovci.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika