Bajçinovci: Pritjet për Shqipërinë kanë qenë shumë të mëdha

Deputeti, Mefail Bajçinovci

Deputeti, Mefail Bajçinovci e ka komentuar lojën mes Shqipërisë dhe Italisë në kuadër të Kampionatit Evropian.

Bajçinovci tha se pritjet për një fitore, kanë qenë të mëdha për të, por siç e komenton ai pas minutës së 15-të, Shqipëria vetëm largonte topin nga vetja.

“Pritjet kanë qenë shumë të mëdha për Shqipërinë, nuk e di a ka pas tifoz më shumë në ndonjë stadion se dje shqiptar në Dortmund, pritjet kanë qenë shumë të mëdha, lojën e kam përcjell deri në fund, jom bo nervoz shumë, se kur e dhanë në sekondën e 23-të goolën, filloi mirë pastaj pas minutës së 15-të e gjuanin topin me largu prej vetit,” ka thënë Bajçinovci në “Euro Dueli”.

Por, sipas deputetit duke parë këtë ndeshje, nuk ka shumë shpresa se si do përfundojë në ndeshjen me Kroacinë.

“Kisha pas dëshirë me fitu Shqipëria por duke pa pjesën tjetër me Italinë, nuk e di si ka me përfundu me Kroacinë, por mendoj se Spanja do të jetë kampion, duke dit çfarë lojtarë ka.”

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika