Bajqinovci dhe Selimi përplasen për listat e veteranëve

Deputeti i LVV-së dhe analisti Selim Selimi, kanë pasur diskutime të ashpra mes vete në lidhje me listat e veteranëve

Deputeti i LVV-së Mefail Bajqinovci dhe analisti Selim Selimi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Mefail Bajqinovci, ka pasur polemika të ashpra me analistin Selim Selimi në lidhje me listat e veteranëve të luftës.

Selimi ka thënë se politika në këtë rast Qeveria e Kosovës është duke u përzier në drejtësi.  Sipas tij, i takon qeverisë të tregojë se a ka parregullsi apo jo tek listat e veteranëve, por një gjë e tillë i takon ta vendosë gjykata.

Bajqinovci në anën tjetër u shpreh se, vetë krerët apo themeluesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, e kanë pranuar se ka pasur fryrje të listave të veteranëve.

Sipas Bajqinovcit, listat i kanë bërë vetë komisionet dhe jo Lëvizja Vetëvendosje.

Ndërkaq, atij i është kundërpërgjigjur prapë Selimi, i cili tha se një gjë e tillë është paragjykim dhe për ta thënë këtë njëherë duhet ta vërtetojë gjykata.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika