Bajrami: Të çohet i gjithë shteti në këmbë derisa të gjenden dy vajzat e zhdukura në Pejë

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka reaguar në lidhje me raportimin se janë zhdukur dy vajza nga Komuna e Pejës

Hykmete Bajrami- Deputete Bajrami

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, u ka bërë thirrja të gjitha institucioneve të Kosovës, t’i marrin të gjitha masat e nevojshme për gjetjen e dy vajzave nga Komuna e Pejës, të cilat janë raportuar si të zhdukura një javë më parë.

Sipas raportimeve, të dy vajzat kishin dalë nga shtëpitë e tyre nga fshatrat Qyshk e Treboviq, për t’u nisur në Universitetin ”Haxhi Zeka” në Pejë.

Bajrami është shprehur se është e çuditshme se si kjo ngjarje sipas saj po kalohet pa shumë vëmendje të institucioneve shtetërore.

“Ku është ministri i Brendshëm? Ku është Policia e Kosovës? Ku është Prokuroria e Shtetit? Ku është Agjencia Kosovare e Inteligjencës? Ku është Forca e Sigurisë së Kosovës?”, ka shkruar Bajrami në Facebook.

Bajrami ka thënë se është dashur që krerët e institucioneve të sigurisë të mbanin konferenca të përditshme, për të dhënë informata për rastin.

“Në këtë situatë, ministri i Brendshëm, Kryeprokurori i Shtetit, Drejtori i Policisë bashkë me Shefin e AKI-së e edhe me Komandantin e FSK-së do të duhej të mbanin konferenca të përditshme, për të treguar se çka po bëjnë institucionet për rastin”, ka thënë ajo.

Portali Dukagjini ka dërguar pyetje te Policia e Kosovës në lidhje me këtë rast dhe ende është duke pritur përgjigje.

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Çfarë do t’i sjellin Kosovës ujditë në samitin e BE-së...

Të martën e 6 dhjetorit, samiti në Tiranë do të jetë i pari midis Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor që zhvillohet në territorin e...

Më të lexuarat

Rama polemikë me politikanin zviceran: Akuza për trafikim organesh është...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka pasur një polemikë me politikanin zviceran Damien Cottier, i cili i tha kryeministrit të Shqipërisë, se fjalimi...

Publikohen 9 pikat e planit franko-gjerman

Propozimi franko-gjerman për një kornizë të re të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë po konsiderohet si një plan konkret për arritjen e një marrëveshjeje...

Aktorja që publikoi videon: Për personat përgjegjës ishte si lojë,...

Aktorja Kaltrinë Zeneli ka treguar historinë e publikimit të videos që bëri bujë të mërkurën, aty ku shihej një e moshuar gjersa keqtrajtohej nga...

Të fundit nga rubrika