Baki Kelani: Policia e Kosovës e ka vetëm një faqe zyrtare në Facebook

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani është distancuar nga faqet e rreme të Facebook-ut në emër të PK-së, të cilat janë duke i përdorur mediat serbe për të bërë propagandë në emër të Policisë së Kosovës.

Kelani në një përgjigje për RTV Dukagjini, ka thënë se “Kosovo Police” është e vetmja faqe zyrtare e PK-së dhe si e tillë është e konfirmuar nga rrjeti social Facebook.

Përndryshe, mediat serbe janë duke përdorur postimet nga një faqe në Facebook e cila e ka një emër “Njësia Speciale”, ku mediumi serb Pink.rs është duke i përdorur për propagandë postimet e kësaj faqe, pas së cilës nuk është Policia e Kosovës.

Situata në katër komunat veriore të Kosovës është duke tentuar që nëpërmjet lajmeve të rreme të eskalohet.

Shija e redaktorit

Hapet Baza Ajrore e NATO-s në Kuçovë të Shqipërisë

Më 4 mars u hap zyrtarisht baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, një “investim i madh që do të shërbejë për përmirësimin dhe modernizimin...

Mogherini bëhet me nënshtetësi shqiptare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka ofruar rektores së Kolegjit të Evropës, Federica Mogherini, nënshtetësinë shqiptare. Ai e ka falënderuar për këtë projekt të...

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Të fundit nga rubrika