Ballkani epërson në pjesën e parë

Ballkani shënon dy gola në pjesën e parë

Pjesa e parë e ndeshjes mes Ballkanit dhe Prishtinës ka përfunduar me fitoren e Ballkanit me rezultatet 2-0.

Nazmi Gripshi hyn në mesin e lojtarëve të dalluar të pjesës së parë. Ai asistoi në golën e Baftiut në minutën e 34-t dhe atë të Krasniqit, në minutën e 39-t. Për të mos mjaftuar, Gripshi siguroi penallti në minutën e nëntë. Kjo e fundit u humb nga Ermal Krasniqi dhe u mbrojt nga portieri i Prishtinës, Eglant Haxho.

Goli i dytë për Ballkanin u shënua nga Ermal Krasniqi me asistim të Gripshit. Krasniqi ngriti rezultatin në minutën e 39-të, pesë minuta pasi Ballkani shënoi epërsinë me1:0.

Ndeshja është zhvilluar në Suharekë.

Ndeshja derbi në mes të Ballkanit dhe Prishtinës i takon javës së 29-të të Superligës së Kosovës

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika