Ballkani epërson në pjesën e parë

Ballkani shënon dy gola në pjesën e parë

Pjesa e parë e ndeshjes mes Ballkanit dhe Prishtinës ka përfunduar me fitoren e Ballkanit me rezultatet 2-0.

Nazmi Gripshi hyn në mesin e lojtarëve të dalluar të pjesës së parë. Ai asistoi në golën e Baftiut në minutën e 34-t dhe atë të Krasniqit, në minutën e 39-t. Për të mos mjaftuar, Gripshi siguroi penallti në minutën e nëntë. Kjo e fundit u humb nga Ermal Krasniqi dhe u mbrojt nga portieri i Prishtinës, Eglant Haxho.

Goli i dytë për Ballkanin u shënua nga Ermal Krasniqi me asistim të Gripshit. Krasniqi ngriti rezultatin në minutën e 39-të, pesë minuta pasi Ballkani shënoi epërsinë me1:0.

Ndeshja është zhvilluar në Suharekë.

Ndeshja derbi në mes të Ballkanit dhe Prishtinës i takon javës së 29-të të Superligës së Kosovës

Shija e redaktorit

KB Prishtina bëhet pjesë e garës më të re të...

Kryetari i Klubit të Basketbollit Prishtina, Blerand Stavileci ka bërë të ditur se klubi i tij ka marrë ftesën për pjesëmarrje në garën më...

DokuFesti me turistët e huaj, infuzion për ekonominë e Prizrenit

Dhjetëra e mijëra vizitorë vendorë e ndërkombëtarë kanë shkelur rrugëve të qytetit të Prizrenit gjatë javës së fundit. Shkaku i këtij fluksi turistësh në kryeqytetin historik...

“You have no idea”, paradoksi i jetës së përditshme

Si të shprehim diçka që s’mund të thuhet? Si ta artikulojmë të paartikulueshmen? Si ta mendojmë të pamendueshmen? "You have no idea" (Ju s'e...

Më të lexuarat

Video ekskluzive nga incidenti në Pejë

Një zënkë verbale në mes të pronarëve të dy dyqaneve në qytetin e Pejës, ka dërguar deri te përdorimi i armës së zjarrit. Sipas burimeve...

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika