Banderola “Zoti është shqiptar”, kështu e komenton kryeimami i Podujevës

Kryeimami i Podujevës, Bekim Jashari, e ka komentuar banderolën e shfaqur sonte në 'Air Albania' ku ishte e shkruar "Zoti është shqiptar"

Në emisionin ‘Dueli Sportiv’ në RTV Dukagjini, Jashari ka thënë se është skandaloze ajo banderolë.

”Është skandaloze kjo, të thuash zoti është shqiptar. Nëse kanë pasur qëllime tjera alegorie apo në kuptime të ndryshme, është tjetër gjë. Për mendimin tim është gabim dhe nuk duhet të ishte kjo. Zoti nuk ka të bëjë me etni, është krijuesi i gjithësisë,” tha ai.

Ndryshe, ndeshja mes Shqipërisë dhe Ishujve Faroe përfundoi me rezultat 1-1.

Më poshtë mund të shikoni ‘LIVE’ emisionin ‘Dueli Sportiv’.

Shija e redaktorit

Kukësi i Shqipërisë – Qyteti i parë i nominuar për...

Në kulmin e luftës në Kosovë, kjo zonë me 16,000 persona priti më shumë se 400,000 refugjatë. Tani, Kukësi po përdor historinë e tij...

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Të fundit nga rubrika