Barcelona shënon fitoren me gol në kohën shtesë

Barcelona në kuadër të javës së 31-të në La Liga, ka shënuar fitore me shumë vështërsi ndaj Levantes të dielën mbrëma, me rezultat 3 me 2, kjo falë golit të shënuar nga rezervisti Luuk de Jong në minutat shtesë. Ai shënoi duke goditur me kokë pas krosimit të Jordi Albas.

Ndeshja ishte dramatike dhe rezultatet u shënuan në kohë të paprituara.

Performanca e Barçës në pjesën e parë ishte jashtëzakonisht zhgënjyese për tifozët e saj. Levante arriti golin e parë, pasi Son u rrëzua në zonë dhe u thirr për penallti.

Jose Luis Morales shënoi nga pika e bardhë për rezultatin 1:0 në minutën e 51-të, duke e vendosur Levantes në kryesim. Roger humbi penalltinë e dytë të Levantes, në minutën e 55-të.

Jose Luis Morales, Levante

Pierre Emerick Aubameyang shënoi në minutën e 59-të pas asistimit të Ousmane Dembeles për rezultatin 1:1 ndaj Levante. Pedri shënoi për 2:1 në të mirë të Barcelonës, në minutën e 63-të.

Pierre Emerick Aubameyang dhe Pedro González López

Por Levante pas humbjes së penalltis së dytë, fitoi një penallti tjetër, pra të tretën në ndeshje. Atë e konkretizoi Gonzalo Melero në minutën e 83-të dhe, rezultati u barazua në 2:2.

Barcelona zgjati serinë e saj të fitoreve në La Liga në shtatë ndeshje dhe do ta mbyllë fundjavën e dyta në tabelë falë kësaj fitoreje të egër ndaj Levantes e që u bë një nga ndeshjet më të çmendura të sezonit.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Të shtëna me armë në Cetinë, më shumë se dhjetë...

Të premten e 12 gushtit në Cetinë të Malit të Zi, një 34-vjeçar ka qëlluar me armë në drejtim të disa personave dhe më...

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

As për 35 vjet qytetarët me rrogë mesatare nuk mund...

Paga mestare në Kosovë sipas Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK) është 380 euro në sektorin privat, ndërsa ajo e sektorit publik është më...

Të fundit nga rubrika