Bashkëpunimi i shtëpisë botuese “Dukagjini” me “Pearson Education” vlerësohet si pozitiv për sistemin arsimor

"Edhe këtë vit, bashkëpunimi i shtëpisë botuese "Dukagjini" me "Pearson Education" është vlerësuar pozitivisht dhe është aprovuar nga MAShTI për përdorimin e teksteve të gjuhës angleze në sistemin arsimor të Republikës së Kosovës", ka njoftuar shtëpia botuese, "Dukagjini"

Shtëpia botuese "Dukagjini"

Shtëpia botuese “Dukagjini” ka njoftuar se edhe këtë vit bashkëpunimi me botuesin arsimor britanik “Pearson Education”, është vlerësuar pozitivisht dhe aprovuar nga Ministria e Arsimit për përdorimin e teksteve të gjuhës angleze në sistemin arsimor të Kosovës.

“Edhe këtë vit, bashkëpunimi i shtëpisë botuese “Dukagjini” me “Pearson Education” është vlerësuar pozitivisht dhe është aprovuar nga MAShTI për përdorimin e teksteve të gjuhës angleze në sistemin arsimor të Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftimin e “Dukagjinit”.

Ndër të tjera thuhet se botuesi arsimor britanik “Pearson”-i ka kontribuuar në aspekte të ndryshme të arsimit, duke përfshirë zhvillimin dhe shpërndarjen e materialeve arsimore, shfrytëzimin e teknologjisë “në procesin e të mësuarit – si inovator në digjitalizimin e teksteve shkollore dhe materialeve të tjera didaktike – procesin e vlerësimit, si dhe mbështetjen e pakusht për mësimdhënësit kosovarë”.

 

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika