Bastisje në Burgun e Sigurisë së Lartë në Dyz, të burgosurve u gjenden disa telefona

Një bastisje e madhe është zhvilluar mbrëmjen e së premtes në Burgun e Sigurisë së Lartë në Dyz, e cila rezultoi me gjetjen e disa telefonave të të burgosurve.

Siç mëson Dukagjini, në këtë bastisje kanë marrë pjesë njësiti Antidrogë i policisë, njësitet K9 dhe antieksplozivë.

Përveç këtyre njësive të policisë në bastisje kanë marrë pjesë edhe kryeprokurori i Prishtinës dhe një prokuror tjetër.

Të përfshira në këtë bastisje ishin edhe njësitet e Shërbimit Korrektues të Kosovës përfshirë edhe Njësiti i Inteligjencës.

Portali Dukagjini ka tentuar të kontaktojë me Shërbimin Korrektues të Kosovës (ShKK) në lidhje me këtë bastisje por deri në publikimin e artikullit nuk ka marrë ndonjë përgjigje.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika