Bayern Munchen e shkarkon nga pozita trajnerin e portierëve të klubit

Ekipi i Bundesligës gjermane, Bayern Munchen ka shkarkuar nga detyra trajnerin e portierëve të klubit, Toni Tapalovic

Bayern Munchen ka detyra nga trajneri i portierëve të klubit, Toni Tapalovic.

Bavarez dhe trajneri që ishte mik i ngushtë i Manuel Neuer kanë ndarë rrugët pas 11 vitesh e gjysmë.

Sipas raportimeve në Gjermani, Tapalovic kishte probleme me trajnerin Julian Nagelsmann.

Për shkarkimin e tij ka reaguar edhe Manuel Neuer në rrjetet sociale.

“Unë e dashurova Tonin, sot është fundi i një epoke në FC Bayern Munich. Ju pas 11.5 vitesh po largoheni nga klubi jo vetëm një pionier absolut i portierit modern, por mbi të gjitha një njeri i madh. Të gjithë, jo vetëm në Mynih, e dinë se këto suksese nuk do të ishin të mundura pa ju! E fundit, por më pak e rëndësishme është, por edhe më shumë se çfarë është një lojë dhe kohë që ngrihet në një nivel të ri. Më thuaj mungosh! #faleminderitpërgjithçka”, ka shkruar Neuer.

Kujtojmë se Bayerni ka transferuar së fundmi edhe portierin e kombëtares zvicerane, Yan Sommer.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

“Takimi sekret” Kosovë-Serbi në Zvicër, u mbajt një javë pas...

Përfaqësuesit kosovarë dhe ata serbë kanë zhvilluar “takime sekrete” në Zvicër, lidhur me situatën mes të dyja vendeve. Kështu ka raportuar ditë më parë mediumi...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Të fundit nga rubrika