BE dënon perplasjet në veri: S’do ta tolerojmë asnjë veprim provokues

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano ka reaguar lidhur mbi zhvillimet e fundit në veri të vendit

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano ka reaguar lidhur mbi zhvillimet e fundit në veri të vendit.

Stano ka thënë se Bashkimi Evropian dënon përleshjet në veri dhe  sulmet ndaj patrullave të EULEX-it.

“Të gjithë duhet të ndërmarrin veprime për të de-përshkallëzuar dhe rivendosur qetësinë. BE-ja nuk do të pranojë asnjë veprim të mëtejshëm të njëanshëm, provokues”, ka shkruar Stano.

“Kosova: BE dënon ashpër përleshjet në veri, dënon sulmet ndaj @EULEXKosovo patrullat. Të gjithë duhet të ndërmarrin veprime për të de-përshkallëzuar dhe rivendosur qetësinë. BE-ja nuk do të pranojë asnjë veprim të mëtejshëm të njëanshëm, provokues”, ka thënë zëdhënësi i BE-së, Peter Stano.

 

 

Shija e redaktorit

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Apeli në Hagë rrit dënimet për dy bashkëpunëtorë të Millosheviqit

Gjyqtarët e apelit të OKB-së rritën ndjeshëm dënimet e dy bashkëpunëtorëve të ish-presidentit të Serbisë, Sllobodan Millosheviq, duke i konsideruar ata përgjegjës për përfshirje...

Raportimi nga veriu, gazetarët tregojnë eksperiencat e tyre në “Radar”

Raportimi nga e premtja në komunat në veri të vendit ishte një tjetër sfidë për gazetarët në Kosovës. Në mesin e provokimeve, të sharave,...

Të fundit nga rubrika