Bebe Rexha ndihet me fat për duetin me Dolly Partonin

Bebe Rexha shpërtheu në lot herën e parë që dëgjoi vokalin e Dolly Parton në duetin e tyre të ardhshëm "Seasons"

Bebe Rexha

Artistja e suksesshme në toplistat muzikore, Bebe Rexha, ende nuk po mund ta besojë se ka arritur të bashkëpunojë me idhullin e saj, Dolly Parton.

Në një intervistë ekskluzive për revistën “Guilty Pleasures”, ylli i hitit “Meant To Be” foli rreth bashkëpunimit me legjendën e muzikës country në këngën e titulluar, “Seasons”, e cila është pjesë e albumit të saj të tretë.

“Ne arritëm të kontaktojmë me Dollyn dhe ia dërguam këngën. Një javë më vonë, ajo na dërgoi vokalin e saj dhe unë qava herën e parë që e dëgjova. Kënga bën fjalë për ndryshimin e stinëve dhe gjithashtu dëshirën e njeriut për të ndryshuar për mirë, pasi ka ngecur në një cikël të errët të shprehive të këqija. Dolly ishte e mahnitshme në pjesën e saj të këngës, ku fol për shikimin e vetes në pasqyrë, faktin që ndihet ende si një fëmijë dhe se askush nuk të paralajmëron se ti lind dhe vdes i vetëm. Është një perspektivë e veçantë për jetën sepse vjen nga ajo”, deklaroi kantautorja 33-vjeçare.

Tutje ajo deklaroi se me ta takuar Partonin personalisht, nuk është zhgënjyer aspak nga ajo. Sipas Rexhës, Dolly ishte saktësisht siç e kishte imagjinuar, e dashur dhe e bukur fizikisht dhe shpirtërisht.

Një tjetër bashkëpunëtor i Bebes në albumin e ardhshëm është reperi i famshëm amerikan, Snoop Dogg, i cili është bërë pjesë e këngës “Satellite”. Bebe Rexha, e cila para pak javësh e publikoi këngën e re me titull “Heart Wants What It Wants”, shpreson që një ditë të ketë mundësi të shkruajë këngë për divën e muzikës, Beyonce.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika