Begaj takon Escobar: Shqipëria mbetet aktive në sigurinë dhe stabilitetin e Ballkanit

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka pasur një takim të rëndësishëm në New York me të dërguarin e posaçëm të Amerikës në Ballkan, Gabriel Escobar. Këtë takim, presidenti Begaj e ka shfrytëzuar për të theksuar rolin e Shqipërisë në sigurinë dhe stabilitetin e rajonit të Ballkanit Perëndimor

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, ka zhvilluar në New York të SHBA-ve një takim me të dërguarin e posaçëm të Amerikës në Ballkan, Gabriel Escobar, ku është theksuar roli i Shqipërisë në stabilitetin rajonal.

Përmes një postimi në median sociale X, njohur më parë si Twitter, Begaj ka ndarë edhe disa detaje të takimit.

“Shqipëria mbetet një aleat i fortë dhe i besueshëm i SHBA-së në Ballkanin Perëndimor, duke kontribuar aktivisht në sigurinë dhe stabilitetin rajonal”, ka shkruar Begaj.

“Partneriteti ynë strategjik është i rrënjosur në angazhimin tonë të përbashkët për paqen, demokracinë dhe prosperitetin e ndërsjellë”, ka përfunduar ai.

Shija e redaktorit

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Osmani: Momenti i njohjes së Kosovës do të vijë bashkë...

Në Tiranë ka nisur mbërritja e liderëve nga Evropa juglindore në samitin për Ukrainën, që po organizohet me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Cristiano Cardoso, braziliani i Drenicës

Po stërvit shumë larg nga shtëpia, por në Skenderaj ndihet sikur në shtëpi. Cristiano Cardozo është portieri brazilian i Drenica Futsal, të cilin krahas punës...

Të fundit nga rubrika