Belgjika shënon fitore ndaj Kanadasë

Kanadaja humbi një penallti nga Alphonso Davies, penallti kjo e pritur nga Thibaut Courtois. Në fund Belgjika doli fituese dhe tashmë, udhëheq grupin me 3 pikë

Golin që vendosi Belgjikën në epërsi e shënoi M. Batshuayi në minutën e 44-të.

Belgjika u takua me Kanadanë në kuadër të ndeshjes hapëse të grupit F, takim të cilin e mbylli me rezultatin e shënuar në pjesë të parë, 1-0.

Kanadaja humbi një penallti nga Alphonso Davies, penallti kjo e pritur nga Thibaut Courtois.

Në fund Belgjika doli fituese, ku tani me 3 pikë udhëheq grupin.

Në komentet e dhëna në BBC, ndonëse Kanadaja po vlerësohet të ketë dhënë gjithçka, e njëjta doli pa asgjë ndërsa Belgjika shkon direkt në krye të Grupit F.

Analizat

Brazili përballet me Zvicrën pa Neymarin

Brazili, i mbështetur nga një fitore 2-0 kundër Serbisë në ndeshjen e tyre hapëse, do të kërkojë të rezervojë vendin e tij në 16-shen...

Musiala tregon sërish potencialin e tij teksa impresionon ndaj Spanjës

I mahnitshëm dhe i pashoq, adoleshenti gjerman, Jamal Musiala, tani ka etiketën si "Lionel Messi i ardhshëm". 19-vjeçari luajti një rol kyç në shtyrjen e...

Të gjitha gabimet e Meksikës në ndeshjen kundër Argjentinës

Që në momentin e parë që tifozët e Meksikës panë ndeshjen startuese të Gerardo Martinos kundër Argjentinës, shumica u habitën nga vendimi i tij...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika