Belinda Vojvoda, 20-vjeçarja që synon t’i arrijë majat sikurse Rita Ora e Dua Lipa

Belinda Vojvoda, 20 vjeçarja e lindur në Londër që merret me muzikë në emisionin "Rreth e Rrotull" ka rrëfyer se si synon ta “shijojë” suksesin e këngëtareve shqiptare me famë ndërkombëtare si Rita Ora e Dua Lipa

20 vjeçarja, Belinda Vojvoda

20-vjeçarja e lindur në Londër, Belinda Vojvoda, këngëtare me profesion, synon suksesin ndërkombëtar të Rita Orës e Dua Lipës.

Vojvoda tregon se po punon me producentë ndërkombëtarë dhe vazhdimisht shkruan këngë.

Ajo në emisionin “Rreth e Rrotull”, ka treguar për projektet që i ka gati.

“Një është e kompletume me video me të gjitha, kurse një tjetër është duke u përgatitur. Njëra do të dalë në shtator ose tetor”, ka thënë Vojvoda.

Vojvoda tutje tregon se përcjell artistë si Rihana, Beyonce, Rita Ora dhe Dua Lipa, duke theksuar se i pëlqejnë edhe hitet e vjetra.

E anash nuk i la as këngëtarët shqiptarë ku tha se i përcjell shumë nga ta dhe u pëlqen mënyra se si ata shkruajnë.

“E ndëgjoj Elvana Gjatën, Dhurata Dorën, Yll Limanin, ata kanë zë shumë të mirë, gjithashtu më pëlqen mënyra se si ata i shkruajnë këngët”, është shprehur Vojvoda.

20-vjeçarja tregon se ajo vazhdimisht shkruan këngë edhe nëse jo këngë, ajo vetëm shkruan edhe nëse ka ndonjë mendim e nuk është këngë.

Vojvoda tutje ka theksuar se nuk targeton që të marrë hov të madh me vetëm një këngë, pasi siç shprehet ajo, dëshiron karrierë më të gjatë.

 

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika