Berisha: LDK dhe Rugova më meritorët për të gjitha arritjet prej lirisë, pavarësisë dhe ndërtimit të shtetit

Ish-zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Anton Berisha, ka thënë se LDK bashkë me Ibrahim Rugovën janë më meritorët për shtetndërtimin e Kosovës

Ish-zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Anton Berisha,

Ish-zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Anton Berisha, ka thurur lavde për Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe ish-presidentin Ibrahim Rugova.

Berisha tha se LDK që nga themelimi i saj ka qenë urë e popullit të Kosovës me botën perëndimore.

“LDK me Rugovën, por edhe pas tij, është më meritorja për të gjitha të arriturat prej lirisë, pavarësisë dhe ndërtimit demokratik të shtetit të Kosovës, e të gjitha këto, rezultat i miqësisë e bashkëpunimit të ngushtë me SHBA-në dhe BE-në”, ka thënë ai.

Berisha tha se LDK dhe Kosova nuk kanë alternativë tjetër përveç bashkëpunimit aktiv me ShBA-në dhe BE-në.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika