Berisha u bën thirrje për bashkim demokratëve të Tepelenës

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha u ka bërë thirrje për bashkim demokratëve të Tepelenës.

Berisha ka fajësuar qeverinë për përçarjet që kanë ndodhur në Partinë Demokratike (PD), por, tashmë, sipas tij, është koha që të veprojnë si të bashkuar.

“Sot Partia Demokratike ka nevojë për bashkimin e saj. Çdo anëtar të lërë mënjanë çdo zemërthyerje, duhet mobilizuar për betejën që na pret përpara”.

Salih Berisha, Tepelenë

“Betejën me regjimin më të rrezikshëm që bazon veprimtarinë e tij në vjedhje dhe krim, të cilin kriza e po nxjerr çdo ditë para shqiptarëve, se çfarë fatkeqësie përfaqëson për ato në një kohë, kur nafta në Ukrainën që lufton është pothuajse 1 Euro më e lirë sesa në Shqipërinë mijëra kilometra nga lufta”, ka thënë Berisha.

Po të njëjtën thirrje, Berisha e kishte bërë menjëherë pas dorëheqjes së Lulzim Bashës.

Shija e redaktorit

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Skender Beck, shqiptari nga Amerika na dërgon tinguj të Rock’n...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, vendi ku dolën shumë artistë të mëdhenjë si Bob Dylan, Jim Morrison, Jimi Hendrix, dhe shumë të tjerë, nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika