Berisha u bën thirrje për bashkim demokratëve të Tepelenës

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha u ka bërë thirrje për bashkim demokratëve të Tepelenës.

Berisha ka fajësuar qeverinë për përçarjet që kanë ndodhur në Partinë Demokratike (PD), por, tashmë, sipas tij, është koha që të veprojnë si të bashkuar.

“Sot Partia Demokratike ka nevojë për bashkimin e saj. Çdo anëtar të lërë mënjanë çdo zemërthyerje, duhet mobilizuar për betejën që na pret përpara”.

Salih Berisha, Tepelenë

“Betejën me regjimin më të rrezikshëm që bazon veprimtarinë e tij në vjedhje dhe krim, të cilin kriza e po nxjerr çdo ditë para shqiptarëve, se çfarë fatkeqësie përfaqëson për ato në një kohë, kur nafta në Ukrainën që lufton është pothuajse 1 Euro më e lirë sesa në Shqipërinë mijëra kilometra nga lufta”, ka thënë Berisha.

Po të njëjtën thirrje, Berisha e kishte bërë menjëherë pas dorëheqjes së Lulzim Bashës.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika