Besa Gaxherri: Kosova është e rrezikuar nga Albin Kurti, LDK-ja është rritur mbi 100%

Deputetja e LDK-së, Besa Gaxheri lidhur me situaten aktuale të politikës në Kosovë ka thënë se “Kosova është e rrezikuar nga qeveria dhe keqqeverisja”.

Kështu u shpreh ajo në emisionin “Personale” në Televizionin Dukagjini.

“Kosova është e rrezikuar nga qeveria dhe keqqeverisja, dhe nga paaftësia për të pasur rolin e saj diplomatik në vendin ku duhet dhe si duhet. Fatkeqësisht me historinë e saj, ku me disa dekata e kemi kundërshtuar okupatorin serb me qenë Republikë, nuk ka qenë më keq sesa që është sot që i ka,. Kosova me politikën e saj dhe qeverinë e saj i ka mbyllur vetës shumë dyer dhe ka ardhur në një cak për të ardhur deri të prishja e miqësisë e të shenjta. Esenciale për vet jetën dhe shtetin tonë. Është e papranueshme, errezikshme dhe ne e kemi dyherë obligim të punojmë ditë e natë që t’a ndryshojmë qeverinë këtë vend dhe Kosovën t’a stabilizojmë aty ku e kemi lënë.

Sipas Gaxherit, LDK-ja në zgjedhjet e fundit ka prekur fundin por që fati i mirë e kuptoj që nga ky rezultat jemi angazhuar dhe po puinohet çdo ditë.

“LDK me zgjedhjet e fundit nacionale pat prekur fundin. D.m.th ka qenë shumë keq. Fat i mirë se LDK-ja e kuptoj këtë. Nga ajo ditë deri më sot jemi angazhuar seriozisht, po punojmë çdo ditë. Përveç që po punojmë që LDK-në me rikthy me fitore për qeverisjen e vendit, ne po punojmë dyherë më shumë obligim se Kosova është në rrezik. Nuk është vetëm e keqqeverisur. Por është në rrezik për veq qenien e saj”, ka thënë Gaxheri.

Sa i përket se ku po qëndron partia e saj aktualisht në sistemin politik, Gaxheri ka theksuar se në bazë sondazheve të brendshme “LDK-ja është rritur 100%”.

“Situata në Kosovë thotë se jemi rritur 100% por po punojmë që të dalim në vendin e parë çdo ditë. Jemi shumë mirë në bazë të sondazheve tona”, tha ajo.

 

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika