“Besniku” i Mitrovicës – Florian Berisha, sportisti i veçantë që luan futboll dhe merret me atletikë

Florian Berisha luan në pozitën e mesfushorit defensivë dhe të qendërmbrojtësit

Florian Berisha është një nga sportistët e veçantë në Kosovë.

Djaloshi nga Mitrovica përveç futbollit, merret edhe me atletikë.

Sipas tij, angazhimi në të dyja sportet nuk e ka penguar aspak.

“Sporti i atletikës dihet që është më i vështirë, duhet shumë punë dhe përkushtim, më shumë se në futboll. Aty nuk kam shkuar rregullisht, por kur kemi qenë në pauz në futboll, aty kam shkuar gjithë, kurse kur jam marrë me stërvitje kam qenë gjithmonë i përgatitur,” tha ai.

21-vjeçari ka treguar për TV Dukagjinin se si e ka filluar atletikën.

Në mbretëreshën e sporteve e ka përfaqësuar Kosovën në garat jashtë vendit.

Teksa, zbuloi se është pjesë e skuadrës së Mitrovicës që nga mosha tetë vjeçare.

Florian Berisha luan në pozitën e mesfushorit defensivë dhe të qendërmbrojtësit.

Për më shumë mund të shikoni videon e mëposhtme.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika