Beyonce me një gjest madhështor për fansat në koncertin e saj

Beyonce bëri një gjest madhështor për fansat në koncertin e saj të fundit të Renaissance

Pas motit të stuhishëm në FedEx Field në Maryland më 6 gusht, shfaqja e Beyonce u përball me një vonesë të konsiderueshme pasi fansat u detyruan të strehoheshin.

Sidoqoftë, Queen B u sigurua që udhëtimi në shtëpi për fansat të shkojë shumë më i qetë, pasi ajo pagoi 100,000 dollarë në sistemin DC Metro për të qëndruar hapur për një orë më vonë se zakonisht.

“Metro & Renaissance Tour do të zgjasë trenin e fundit me një orë shtesë për të përballuar stuhinë. Treni i fundit i linjës Silver Line drejt Ashburn sonte tani do të niset nga Bulevardi Morgan në orën 1:04 të mëngjesit.”

Lëvizja bujare erdhi disa orë pasi vendi njoftoi masat paraprake të vendosura si rezultat i stuhisë së vazhdueshme.

“Për shkak të rrufesë në zonë, ne jemi aktualisht nën një strehë në rregull,” shkroi llogaria në Twitter për FedEx Field. “Tifozëve jashtë portave dhe në parkingje u kërkohet të kthehen në makinat e tyre. Të gjithë tifozëve brenda stadiumit u kërkohet të strehohen në zona të mbuluara dhe rampa deri në një njoftim të dytë.”

Por megjithatë, shfaqja vazhdoi, me fansat që lavdëruan artisten pasi dëgjuan për kontributin e saj për t’u siguruar që ata të ktheheshin në shtëpi të sigurt.

“DC Metro dhe ekipi i Beyoncé-s na dolën me të vërtetë duke zgjatur kohën e trenit pas koncertit të Rilindjes”, shkroi një person në Twitter.

Një tjetër fanse reflektoi në vetë shfaqjen, duke shkruar: “Sonte binte shi aq i fortë në DC. Beyonce dha një shfaqje të mrekullueshme pavarësisht vonesave!”

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika