Beyonce: Nga viti 2000 deri në ditët e sotme

Beyonce është një veterane Grammy. Jo sepse ajo është e vjetër, jo. Por për shkak se ajo është aq e suksesshme sa që nëse mendoni shumë për këtë, mund të keni dhimbje koke. 36-vjeçarja ka fituar 22 Grammy të pabesueshme dhe është nominuar 63 herë

Beyoncé jep gjithmonë dramë në Grammy!

Kur bëhet fjalë për shfaqjen vjetore të çmimeve, pamja e Beyonce-s shkëlqejnë po aq sa edhe trofetë e saj.

Dukjet përgjatë viteve në skenën e Grammy  :

2000

 

Një Destiny’s Child prej katër anëtarësh bëri paraqitjen e tyre të parë në Grammy në agimin e Mijëvjeçarit të ri.

Beyonce ishte 19 vjeç këtu. Grupi i vajzave shkoi për një temë të artë, tekuqe.

Beyonce 200

2001

 

Tri artiste të ndryshme, por me stilin e njëjtë gjatk Grammy 2001.

Por kjo nuk e ndaloi Destiny’s Child që të kthehej në Grammy për të fituar dy nga gjërat e vjetra për ‘Say My Name’, të gjitha duke veshur krijime të zbukuruara me gjelbërim pylli.

2001

2002

 

Një vit tjetër, një tjetër Grammy, këtë herë vetëm për këngën e pakët të njohur-jo-përcaktuese të fëmijërisë ‘Survivor’.

Sutjenat nudo të Bey-t me ndarje në qendër, të dukshme përmes majës së tejdukshme me një shpatull, sarong dhe stilet nudo me rripa janë kulmi i vitit 2002. Ashtu si dhe bluza e brezit të Kelly-t.

Grammy për fëmijë të Beyonce Destiny

2004

Pa shokët e saj Destiny’s Children, Beu shkoi solo në Grammy.

2004

Me rimelin klasik jargavan, për të komplimentuar fustanin e saj të artë, saten (hmm), ajo fitoi pesë çmime.

2005

Mbretëresha Bey zgjodhi një fustan të bukur elegant të zi dhe ngjyrë ari Roberto Cavalli në vitin 2005.

Me flokët e kthyer në një topuz të lartë dhe vathë të gjatë për t’u përshtatur, ajo dukej 10/10 si gjithmonë.

2005
2006

Duke u shfaqur me shokët e saj të grupit Destiny’s Child pas publikimit të albumit të tyre të fundit Destiny Fulfilled (ndalo, ne ende nuk e kemi mbaruar), Beyoncé tundi flokët e saj në një kalë të vogël të ngushtë dhe të lartë dhe mbante vathët e markës Queen Bey rreth viteve 2000-2008.

E vetmja gjë për të cilën jemi pak të pasigurt është ajo tufë cilindrike e cila ndoshta mund të përmbajë vetëm një bojë për vetulla dhe buzëkuq. Duket pak jopraktike.

2006

2007

 

Ky fustan fantazmë, saten, i ngjitur në bel deri mbi gju, duket disi si ai që kam veshur në maturën time të vitit 11.

Bey fitoi albumin më të mirë bashkëkohor R&B këtë vit për kryeveprën që ishte B’Day.

2007
2008

Së pari, hamendësojmë se nga këtu erdhi frymëzimi për fustanin e Elsës në Frozen.

Së dyti, gjithçka në lidhje me këtë pamje është e mahnitshme, veçanërisht ai vështrim vrastar anash që askush nuk mund ta zotërojë aq mirë sa Beyonce.

2008

2010

 

Beyoncé kishte një atmosferë krejtësisht të ndryshme me fustanin e saj në tapetin e kuq të vitit 2010.

Fustani rozë pluhur i mbushur me supe në stil korse mund të mos ketë qenë ngritja e saj e zakonshme, por ajo e mbajti atë si shenjë dalluese Bey me sy të tymosur dhe vathë ekstravagantë.

Në këtë vit, ajo fitoj gjashtë Grammy.

2010
2011

Një vit pas fitimit të të gjitha atyre Grammy-ve, Beyoncé anashkaloi tapetin e kuq dhe shkoi për një ngritje më të rastësishme brenda ambienteve.

Bey e mbajti të lezetshme me pantallona të nxehta, një xhaketë sportive dhe një gjerdan të gjatë.

2011
2013

Yessss Beyoncé e ndryshoi lojën në vitin 2010 kur u kthye për të fituar Grammy e saj për  Love On Top’ e veshur me një jumpsuit.

2013

2014

 

Në vitin 2014, Beyonc ishte sërish qendër e vëmendjes.

Kombinimi i një stili të ri flokësh ‘flokë të shkurtër, mos u kujdes’ dhe një fustan lakuriq prej dantelle krem ​​për të cilin duhet të vdesësh, si dhe performanca e saj e  Drunk In Love’ me bashkëshortin Jay Z e bënë atë temën e natës.

2014
2015

Një vit më pas dhe Beyonce zgjodhi një tjetër fustan të tejdukshëm, edhe pse këtë herë ishte me mëngë të gjata, të zeza dhe të zhytura.

Këngëtarja dukej bukur teksa fitoi tre çmime Grammy. Gjithashtu, shikoni ato gurë në gishtat e saj.

2015
2016

Blic dhe do t’ju kishte munguar ajo.

Beyoncé anashkaloi tapetin e kuq dhe në vend të kësaj bëri një paraqitje të shkurtër për t’i dorëzuar çmimin “Record of the Year” Mark Ronson dhe Bruno Mars për ‘Uptown Funk’ .

Pamja e saj mund të ketë qenë e shkurtër, por ajo dukej engjëllore.

2016
2017

Beyoncé kishte veshur një fustan të kuq të zhytur në Grammy të vitit të kaluar.

Gjithashtu e lezetshme se si ajo fitoi dy çmime dhe kishte dy foshnja rrugës, një gram për secilin.

Tbf, Blue Ivy ka 20 të tjerë për të zgjedhur, le të kujtojmë.

2018

 

Familjarët e muzikës Bey dhe Jay kaluan tapetin e kuq në Grammy Awards 2018 dhe iu bashkua vajza Blue Ivy në audiencë.

A është fustani i zi i Bey-t, vathët deklaratë, syzet e diellit dhe situata e kapelës së saj veshja më ikonike e saj? Me shumë mundësi.

Artistja e “Partition” gjatë Grammy 2023, shkëlqeu me një fustan nga Gucci pa rripa.

Veshja magjepsëse u përfundua me një fund të argjendtë, të cilin ajo e bashkoi me doreza lëkure të zeza.

Beyonce

Për glam, Beyoncé dukej elegante me flokë të shtrënguar dhe buzë me shkëlqim.

Këngëtarja me renome botërore, e me prejardhje nga Teksasi mban mbi supe 25 Grammy dhe gjatë vitit 2023 është e nominuar në nëntë kategori, duke përfshirë Record of Year, Album of Year, Song of the Year dhe më shumë për albumin e saj hit Renaissance, të publikuar në korrik 2022.

Beyonce aktualisht mban rekordin për më shumë çmime Grammy të fituara nga një individ në moshën 32 vjeçare.

Pas pranimit të çmimit për albumin më të mirë të kërcimit/muzikës elektronike për Renaissance , Beyoncé tani mban rekordin për më shumë fitime Grammy me 32 vjet. Në një fjalim emocionues, ajo bëri një thirrje të veçantë për familjen e saj, fëmijët e saj dhe queer-in komunitetit në veçanti.

“Faleminderit shumë,” tha ajo ndërsa filloi fjalimin e saj të pranimit. “Po përpiqem të mos jem shumë emocional. Po përpiqem ta marr këtë natë. Dua të falënderoj Zotin që më ka mbrojtur. Faleminderit, Zot.”

Ajo vazhdoi, “Unë do të doja të falënderoja xhaxhain tim Johnny, i cili nuk është këtu. Por ai është këtu në shpirt. Unë do të doja të falënderoja prindërit e mi – babain tim, nënën time, që më donin dhe më shtynë. dua të falënderoj burrin tim të bukur, tre fëmijët e mi të bukur që janë në shtëpi duke parë.”

Këngëtarja e “Cuff It” e mbylli fjalën e saj me një thirrje të veçantë për komunitetin queer, të cilit i dha meritat për zhanrin e kërcimit/muzikës elektronike. “Do të doja të falënderoja komunitetin queer për dashurinë tuaj dhe për shpikjen e këtij zhanri”, tha Beyonce. “Zoti ju bekoftë. Faleminderit shumë për Grammy. Faleminderit.”

 

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika