BIA arreston një shqiptar në Bujanoc

Anëtarët e Agjencisë për Siguri dhe Informacion(BIA) dhe SBPOK të Ministrisë së Punëve të Brendshme, me urdhër të Prokurorisë për Krim të Organizuar, në një aksion të koordinuar kanë arrestuar në Bujanoc A.B, me nacionalitet shqiptar, për shkak të dyshimit për terrorizëm, ka njoftuar mbrëmë BIA.

Thuhet në njoftim se tek i dyshuari janë gjetur një sasi e madhe armësh, 10 pushkë, një snajper me silenciator, një akrep me silenciator, një kilogram eksploziv, si dhe një sasi e madhe municioni.

Dyshohet se armët janë marrë përmes rrugëve të paligjshme, ku qëllimi i të dyshuarit ka qenë transportimi i mëtutjeshëm i armëve në zonën e Kosovës.

“I dyshuari A.B. i është caktuar masa e paraburgimit deri në 48 orë, dhe me kallëzim penal do të dërgohet në Prokurorinë kompetente”, thuhet në njoftimin e BIA-së, raporton media serbe Tanjug, përcjell Portali Dukagjini.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika