Bicaj tregon pse s’u bë ministër Ahmet Krasniqi

Ish-ministri i Mbrojtjes në Qeverinë e Bujar Bukoshit, Halil Bicaj, ka thënë se Ahmet Krasniqi nuk u bë ministër për shkak se s’u caktua nga parlamenti apo kryetari i Kosovës në atë kohë

Ish-ministri i Mbrojtjes në Qeverinë e Bujar Bukoshit, Halil Bicaj, ka treguar se për çfarë arsye kolonel Ahmet Krasniqi nuk ishte bërë ministër.

Ai në “Debat Plus”, tha se që të caktohet ministër, është dashur ta marrë pëlqimin e parlamentit apo të kryetarit të Kosovës, sepse sipas tij ata mund ta caktonin.

“Për mu caktu është dashtë Parlamenti ose kryetari i Kosovës, apo qeveria ta miratoj propozimin. Aty ka qenë problemi, është dashtë dikush ta bëjë nuk është varë nga ne”, tha Bicaj.

Tutje ai tha se beson që ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova ka pasur mendime pozitive për Ahmet Krasniqin.

Shija e redaktorit

Bujar Osmani, kandidat i BDI-së për president në Maqedoninë e...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka bërë të ditur se Bujar Osmani do të jetë kandidati i partisë së tij në...

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

Të fundit nga rubrika