Bie çmimi i naftës

MINT ka njoftuar se rënie ka pësuar nafta dhe gazi, ndërsa çmimi i benzinës ka mbetur i njëjti

Ilustrim

Minstria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka njoftuar mbi çmimet maksimale të lejuara për produktet e naftës përgjatë 24 orëve të ardhshme.

Rënie ka pësuar nafta dhe gazi, ndërsa çmimi i benzinës ka mbetur i njëjti.

Sipas MINT, çmimet maksimale janë si në vijim:

Çmimi maksimal i lejuar për produktin Dizel: 1.62 euro për litër;

Çmimi maksimal i lejuar për produktin Benzinë: 1.35 euro për litër;

Çmimi maksimal i lejuar për produktin Gaz: 0.76 euro për litër.

Çmimet vlejnë për 48 orët e ardhshme.

Shija e redaktorit

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër-arrest për Putinin

Gjykata Ndërkombëtare Penale (GjNP) ka lëshuar një urdhër-arrest për presidentin rus, Vladimir Putin. GjNP-ja pretendon se ai është përgjegjës për krimet e luftës, duke përfshirë...

Libraria “Dukagjini” në listën e ngushtë për çmimin prestigjioz të...

Libraria “Dukagjini” është futur në listën e ngushtë të të nominuarve për Çmimin Ndërkombëtar të Përsosmërisë, në kuadër të Panairit të Librit në Londër....

Lul Raka, shpalos kujtime në “Radar” për kohën e Pandemisë

Sot më 13 mars 2023, janë bërë tri vjet që kur pandemia COVID-19, preku Kosovën. Rasti i parë me koronavirus në botë mendohet të...

Të fundit nga rubrika