Bie TikTok-u

Rrjeti social TikTok ka rënë së funksionuari mëngjesin e së enjtes, duke i lënë përdoruesit e frustruar

TikTok

Rrjeti social TikTok ka rënë së funksionuari mëngjesin e së enjtes, duke i lënë përdoruesit e frustruar, shkruan DailyMail.

Sipas DownDetector, një faqe interneti që monitoron ndërprerje të tilla, problemet filluan rreth orës 10:40 të mëngjesit.

Pothuajse 3000 ankesa janë regjistruar në lidhje me aplikacionin, i cili është në pronësi të kompanisë kineze ByteDance.

Një total prej 53 për qind e përdoruesve që kanë probleme kanë raportuar probleme me vetë aplikacionin, 32 për qind me “news feed” dhe 15 për qind me lidhjen e tyre me serverin.

DownDetector mbledh raportet e ndërprerjeve nga burime të shumta, duke përfshirë mediat sociale dhe aplikacionet celulare.

TikTok-u nuk ka zbuluar ende shkakun e problemit.

Nëntorin e kaluar, TikTok-u pësoi ndërprerje njëorëshe.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika