Bislimi jep dorëheqje nga kryesia e LDK-së për shkak të Abdixhikut

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Faton Bislimi, ka dhënë dorëheqje nga kryesia e LDK-së, për shkak të injorimit të paarsyeshëm nga kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku. Sipas Bislimit, Abdixhiku po fokusohet në forcimin e figurës së tij politike, në vend të forcimit të LDK-së

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Faton Bislimi, ka njoftuar nëpërmjet një statusi se ka dhënë dorëheqje nga kryesia e LDK-së, për shkak se atij po i bëhet një injorim i paarsyeshëm nga kryetari i LDK-së Lumir Abdixhiku.

Sipas Bislimit, Abdixhiku nuk është duke punuar që ta forcojë LDK-në, por ta forcojë figurën e tij politike.

Dorëheqja e tij është si pasojë e “një injorimi të paarsyeshëm”.

“Marrja e këtij vendimi nuk ishte aspak e lehtë! Por, në mes të heshtjes përballë injorimit të paarsyeshëm, personalizimit të skajshëm, dhe përpjekjes perfide për sforcim të pozitës personale e jo të partisë, kryesisht nga kreu i saj”, ka shkruar ai në Facebook.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e plotë të Deputetit Faton Bislimit.

Shija e redaktorit

Tenori Ramë Lahaj do të sjellë në Kosovë yjet e...

Festivali “RLIOF” në edicionin e tretë do të sjellë në Prishtinë yjet e operës botërore, këtë e ka bërë të ditur tenori me famë...

Ricky Martin dhe Enrique Iglesias do të performojnë në Tiranë

Këngëtarët e njohur, Ricky Martin dhe Enrique Iglesias, do të performojnë në Tiranë, këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Enrique...

Osmani e dekoron shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka dekoruar shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”. Osmani ka thënë se me veprat shkrimtari Kadare...

Të fundit nga rubrika