Bislimi mungon në mbledhjen e komisionit, vendosen foto të tij nga përleshja në Kuvend

Me mosprezencën e zëvëndkryeministrit Bislimi, mbledhja e Komisionit për Integrime Evropiane ka dështuar. Ndërkaq, në dhomën ku parashihej të mbahej mbledhja, janë vendosur foto të momentit të përleshjes në Kuvend, përkatësisht, momenti kur Bislimi goditi me shishe deputetin nga radhët e PDK-së, Mërgim Lushtaku

Fotot e Zëvëndëskryeministrit Bislimi në dhomën e Komisionit (Foto:RTK)
Fotot e Zëvëndëskryeministrit Bislimi në dhomën e Komisionit (Foto:RTK)

Zëvëndëskryeministri Besnik Bislimi ka munguar në mbledhjen e Komisionit për Integrime Evropiane.

Në këtë komision, Bislimi supozohej të raportonte mbi zhvillimet e fundit në dialogun Kosovë-Serbi. Sipas kryesueses Rrezarta Krasniqi, Bislimi kishte konfirmuar pjesëmarrjen një ditë më parë.

Ndonëse nuk ishte prezent fizikisht në të, në dhomën e komisionit Bislimi u shfaq me anë të fotove.

Në dhomën ku parashihej të mbahej mbledhja, janë vendosur foto të momentit të përleshjes në Kuvend, përkatësisht, momenti kur Bislimi goditi me shishe deputetin nga radhët e PDK-së, Mërgim Lushtaku.

Teksa kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po fliste në foltoren e Kuvendit të Kosovës, ai është sulmuar nga deputetët e opozitës.

Ky reagim i opozitës erdhi pasi zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka larguar fotografinë e vendosur në foltore nga deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu.

Kurti është spërkatur fillimisht me ujë nga deputeti i PDK-së, Mergim Lushtaku, e më pas filloi përleshja në mes të deputetëve të opozitës dhe atyre të pushtetit.

Në këtë kohë zëvendëskryeministri Besnik Bislimi e ka goditur deputetin Lushtaku me shishe të ujit në fytyrë, ku më pas deputetët e pushtetit e të opozitës janë përfshirë në rrahje.

Mbrojtja e afërt e kryeministrit Kurti ka ndërhyrë menjëherë, ndërsa kuvendi shkon në pauzë për 30 minuta.

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika